CDQ2A32-50DZ-P3DWAL
Product ID:383967
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-50DZ-P3DWAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size with 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Both ends tapped style for flexible mounting options.
  • 5Includes 2-wire, 3m lead wire auto switch with DC24V compatibility.
Product Details
CDQ2A32-50DZ-P3DWAL
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm