CDQ2A32-5DMZ-M9BVZ
Product ID:393028
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-5DMZ-M9BVZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Compact 5mm stroke for precise and controlled linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and feedback.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting and integration.
  • 5DC24V-compatible auto switch with 5m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQ2A32-5DMZ-M9BVZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm