CDQ2A32-75DCMZ-XC2
Product ID:384384
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DCMZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
  • 5Extended rod end by 10mm (XC2 option) for customized installation needs.
Product Details
CDQ2A32-75DCMZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm