CDQ2A32-75DMZ-M9B3
Product ID:384530
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DMZ-M9B3
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread design for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for long-lasting performance.
Product Details
CDQ2A32-75DMZ-M9B3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm