CDQ2A32-75DMZ-M9BASBPCS
Product ID:384420
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DMZ-M9BASBPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rod end male thread design ensures secure mounting and compatibility.
  • 5Durable construction with 4-sided auto switch mounting groove for flexibility.
Product Details
CDQ2A32-75DMZ-M9BASBPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm