CDQ2A32-75DMZ-M9BLS
Product ID:384528
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DMZ-M9BLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232 mm bore size and 75 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for reliable pneumatic performance.
Product Details
CDQ2A32-75DMZ-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm