CDQ2A32-75DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:393059
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 4Rod end male thread (M) and both ends tapped style (A) for flexible mounting options.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability in harsh environments.
Product Details
CDQ2A32-75DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm