CDQ2A32-75DZ-M9PSAPCS
Product ID:393108
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy installation.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for secure mounting.
  • 5Auto switch features indicator light and supports DC5V, 12V, 24V (DC4.5~28V) for flexible voltage compatibility.
Product Details
CDQ2A32-75DZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm