CDQ2A32-75DZ-X271
Product ID:384011
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-75DZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 4Both ends tapped style for versatile mounting options in various applications.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2A32-75DZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm