CDQ2A32-75DZ-XC8
Product ID:384180
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32-75DZ-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Adjustable stroke cylinder (XC8) for flexible application needs.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient installation.
  • 5Both ends tapped style (A) for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A32-75DZ-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm