CDQ2A32-75DZ-XC9
Product ID:392787
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DZ-XC9
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Adjustable stroke cylinder (retraction type) for flexible application needs.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
  • 5Both ends tapped style for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A32-75DZ-XC9
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Retraction Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm