CDQ2A32-75DZ-XC92
Product ID:384568
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DZ-XC92
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Dust resistance actuator (XC92) ensures durability in harsh environments.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible installation.
  • 5Both ends tapped style (A) for easy mounting and integration.
Product Details
CDQ2A32-75DZ-XC92
Made To Order
Dust Resistance Actuator
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm