CDQ2A32-8DZ-XB10
Product ID:384387
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-8DZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise position detection.
  • 232mm bore size provides strong and reliable force for automation tasks.
  • 38mm stroke ensures precise and controlled linear motion.
  • 4Dual tapped ends (Both Ends Tapped Style) offer flexible mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor installation.
Product Details
CDQ2A32-8DZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm