CDQ2A32F-40DCZ-XC35
Product ID:384033
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32F-40DCZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) for reduced impact and noise during operation.
  • 4Built-in one-touch fittings (Port Thread Type F) for quick and easy installation.
  • 5Coil scraper (Made To Order XC35) for enhanced durability in harsh environments.
Product Details
CDQ2A32F-40DCZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 32 mm