CDQ2A32M-15DZ-M9PW
Product ID:384531
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32M-15DZ-M9PW
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 2Double-acting design ensures reliable bidirectional operation.
  • 332mm bore size and 15mm stroke for precise linear motion control.
  • 4Solid-state auto switch with 3-wire (PNP) output for compatibility with DC systems.
  • 54-sided mounting groove (Φ32-Φ100) for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A32M-15DZ-M9PW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm