CDQ2A32TF-100DZ-D-M9PMDPC
Product ID:384483
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TF-100DZ-D-M9PMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for powerful and consistent performance.
  • 4Type A mounting bracket with joint for flexible and secure mounting options.
  • 5Auto switch features indicator light and supports DC voltage (5V, 12V, 24V) for versatile applications.
Product Details
CDQ2A32TF-100DZ-D-M9PMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm