CDQ2A32TF-10TMZ
Product ID:384520
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TF-10TMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy auto switch installation and precise position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for medium-duty pneumatic applications.
  • 3Single acting, spring extend design ensures reliable return without external air supply.
  • 4G port thread (TF) for secure and leak-free air connections.
  • 5Versatile mounting options with both ends tapped style for flexible installation.
Product Details
CDQ2A32TF-10TMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ50 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Single Acting, Spring Extend
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm