CDQ2A32TF-250DCMZ
Product ID:392674
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TF-250DCMZ
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2250mm standard stroke length suitable for a wide range of applications.
  • 3Double-acting action ensures efficient movement in both directions.
  • 4Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 5Rubber bumper cushion for smooth and quiet cylinder operation.
Product Details
CDQ2A32TF-250DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm