CDQ2A32TF-300DCZ-M9PW
Product ID:384514
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TF-300DCZ-M9PW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 332mm bore size and 300mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A32TF-300DCZ-M9PW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm