CDQ2A32TN-150DCMZ-M9BV
Product ID:384335
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-150DCMZ-M9BV
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient bidirectional operation for versatile applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with auto switches for precise position detection.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections in pneumatic systems.
  • 4Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
Product Details
CDQ2A32TN-150DCMZ-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm