CDQ2A32TN-175DCZ-M9PMDPC
Product ID:393153
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-175DCZ-M9PMDPC
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient forward and return strokes for versatile applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with magnetic sensors for precise position detection.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections for reliable performance.
  • 5Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
Product Details
CDQ2A32TN-175DCZ-M9PMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm