CDQ2A32TN-175DCZ-M9PW
Product ID:384015
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A32TN-175DCZ-M9PW
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient forward and return strokes for versatile applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with auto switches for precise position detection.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-proof connections in pneumatic systems.
  • 4Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
  • 52-color indicator auto switch with 3-wire (PNP) output for reliable and clear signal feedback.
Product Details
CDQ2A32TN-175DCZ-M9PW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm