CDQ2A32TN-200DCZ-M9PWSDPC
Product ID:384617
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-200DCZ-M9PWSDPC
Key Features
  • 132mm bore size and 200mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting action ensures efficient operation in both extending and retracting movements.
  • 3Built-in magnet enables easy integration with magnetic sensors for position detection.
  • 4NPT port thread type provides secure and leak-proof connections for pneumatic systems.
Product Details
CDQ2A32TN-200DCZ-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm