CDQ2A32TN-20DCMZ
Product ID:393211
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-20DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2NPT port threads for secure and leak-resistant connections.
  • 332mm bore size delivers robust force for automation tasks.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2A32TN-20DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm