CDQ2A32TN-250DCMZ-M9PSDPC3
Product ID:393117
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-250DCMZ-M9PSDPC3
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with position sensors.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-proof connections.
  • 4Includes solid-state auto switches with pre-wired connectors for quick installation.
  • 5Rubber bumper cushioning reduces impact and noise during operation.
Product Details
CDQ2A32TN-250DCMZ-M9PSDPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm