CDQ2A32TN-25DZ-E
Product ID:393213
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-25DZ-E
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 225mm standard stroke ensures precise and controlled movement.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free connections.
  • 4Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 5Type B mounting bracket with joint for flexible installation options.
Product Details
CDQ2A32TN-25DZ-E
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm