CDQ2A32TN-25DZ-M9PWSAPC
Product ID:392606
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-25DZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free air connections.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Standard 25mm stroke suitable for a wide range of industrial uses.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A32TN-25DZ-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm