CDQ2A32TN-50DMZ-XB14
Product ID:392658
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-50DMZ-XB14
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Rod end male thread (M) for easy installation and compatibility.
  • 5Heat-resistant auto switch (XB14) for reliable operation in high-temperature environments.
Product Details
CDQ2A32TN-50DMZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm