CDQ2A32TN-75DMZ-M9PJZ-XB14
Product ID:392641
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-75DMZ-M9PJZ-XB14
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 375mm standard stroke provides optimal movement for various applications.
  • 4Heat-resistant auto switch with 2-color indicator for durability and easy monitoring.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A32TN-75DMZ-M9PJZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Heat Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm