CDQ2A40-100DMZ-P3DWAL
Product ID:383968
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A40-100DMZ-P3DWAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable operation in automation systems.
  • 240mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread design for easy installation and compatibility with various setups.
Product Details
CDQ2A40-100DMZ-P3DWAL
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 40 mm