CDQ2A40-150DCMZ-A79WL
Product ID:300928
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A40-150DCMZ-A79WL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with auto switches.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 340mm bore size and 150mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Includes 2-color indicator auto switch with 3m lead wire for easy monitoring.
  • 54-sided auto switch mounting groove offers flexible installation options.
Product Details
CDQ2A40-150DCMZ-A79WL
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 40 mm