CDQ2A40-25DMZ-XC2
Product ID:392568
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A40-25DMZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 240mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Standard 25mm stroke for reliable and consistent operation.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5Extended rod end (10mm) for flexibility in installation and alignment.
Product Details
CDQ2A40-25DMZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm