CDQ2A40-75DMZ-P3DWASC3-XC35
Product ID:393159
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A40-75DMZ-P3DWASC3-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 240mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switches with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rod end male thread and both ends tapped style for flexible mounting options.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability and maintenance-free performance.
Product Details
CDQ2A40-75DMZ-P3DWASC3-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm