CDQ2A50-100DZ-M9BWSAPC3
Product ID:384386
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-100DZ-M9BWSAPC3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size with 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes 3 auto switches with 2-color indicators and pre-wired M8-3 pin connectors.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for easy mounting.
  • 5Compatible with DC10~28V, offering flexibility in power supply options.
Product Details
CDQ2A50-100DZ-M9BWSAPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm