CDQ2A50-25DZ-M9BSBPC-XC35
Product ID:384288
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-25DZ-M9BSBPC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-4 pin) for easy installation.
  • 350mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Includes coil scraper (XC35) to enhance durability and reduce maintenance.
  • 5Compatible with DC24V (10~28V) power supply, offering flexible voltage options.
Product Details
CDQ2A50-25DZ-M9BSBPC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm