CDQ2A50-25DZ-P3DWA
Product ID:384601
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-25DZ-P3DWA
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250 mm bore size and 25 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Both ends tapped mounting style for flexible installation options.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility for durable performance.
Product Details
CDQ2A50-25DZ-P3DWA
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm