CDQ2A50-75DMZ-M9BL-XC35
Product ID:384355
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-75DMZ-M9BL-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 4Rod end male thread for easy installation and compatibility.
  • 5Includes coil scraper for enhanced durability and maintenance.
Product Details
CDQ2A50-75DMZ-M9BL-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm