CDQ2A50-75DZ-E
Product ID:384481
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-75DZ-E
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 250mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 375mm standard stroke suitable for a wide range of applications.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible installation options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2A50-75DZ-E
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm