CDQ2A50-75DZ-XC89
Product ID:393124
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-75DZ-XC89
Key Features
  • 150mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 275mm standard stroke ensures precise and reliable motion control.
  • 3Double-acting action provides efficient bidirectional operation.
  • 4Auto-switch compatibility (4-side mounting groove) for enhanced automation.
  • 5Durable S45C rod material ensures long-lasting performance.
Product Details
CDQ2A50-75DZ-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm