CDQ2A50TF-100DZ-M9BSBPC
Product ID:384234
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2A50TF-100DZ-M9BSBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 250mm bore size and 100mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 4Dual-port design with G-thread ports for efficient airflow and performance.
  • 5Versatile mounting options with tapped ends and auto switch grooves on multiple sides.
Product Details
CDQ2A50TF-100DZ-M9BSBPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm