CDQ2A50TF-125DCMZ-P3DWASE
Product ID:384352
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TF-125DCMZ-P3DWASE
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for precise auto-switch detection and positioning.
  • 350mm bore size and 125mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Pre-wired magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper cushioning ensures smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2A50TF-125DCMZ-P3DWASE
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm