CDQ2A50TN-100DMZ-A93VL
Product ID:384607
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TN-100DMZ-A93VL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 350mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for precise control.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A50TN-100DMZ-A93VL
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm