CDQ2A50TN-10DMZ-M9BVMDPC
Product ID:384570
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TN-10DMZ-M9BVMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Compact 10mm stroke ideal for applications requiring short, precise movements.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A50TN-10DMZ-M9BVMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm