CDQ2A50TN-200DCZ-M9B
Product ID:301038
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TN-200DCZ-M9B
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5Solid-state auto switch with indicator light for reliable position detection.
Product Details
CDQ2A50TN-200DCZ-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm