CDQ2A50TN-25DFZ-P3DWAL
Product ID:393125
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TN-25DFZ-P3DWAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 250mm bore size provides strong force output for demanding tasks.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 4Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for reliable operation.
  • 5Standard 25mm stroke with boss in head side for easy mounting and stability.
Product Details
CDQ2A50TN-25DFZ-P3DWAL
Body Option
With Boss In Head Side
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm