CDQ2A50TN-45DZ-M9PWSDPC
Product ID:393169
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TN-45DZ-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Standard 45mm stroke for versatile industrial applications.
  • 5Durable construction with both ends tapped for flexible mounting options.
Product Details
CDQ2A50TN-45DZ-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm