CDQ2A63-100DMZ-A73Z
Product ID:301055
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-100DMZ-A73Z
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for high-pressure applications.
Product Details
CDQ2A63-100DMZ-A73Z
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm