CDQ2A63-100DMZ-M9BAZS-XC6
Product ID:384581
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-100DMZ-M9BAZS-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 263mm bore size and 100mm standard stroke for powerful and reliable performance.
Product Details
CDQ2A63-100DMZ-M9BAZS-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm