CDQ2A63-100DMZ-W-A93L
Product ID:384404
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-100DMZ-W-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 263mm bore size and 100mm stroke for powerful and reliable performance.
  • 3Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and feedback.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for secure connections.
Product Details
CDQ2A63-100DMZ-W-A93L
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm