CDQ2A63-10DFCZ
Product ID:384488
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-10DFCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 263mm bore size ensures powerful and efficient operation.
  • 3Standard 10mm stroke suitable for various industrial applications.
  • 4Boss in head side with rubber bumper for enhanced durability and shock absorption.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible installation.
Product Details
CDQ2A63-10DFCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Boss In Head Side And Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm